21/03/2022

Poziții deschise

DIVIZIA ECHIPAMENTE

MANAGER DE VÂNZĂRI (ZONA DE SUD)

Responsabil cu promovarea tehnologiilor Biesse pentru prelucrarea lemnului, unul din liderii mondiali în domeniu.

Atribuții

  • promovarea produselor din portfoliu către clienții existenți, în conformitate cu strategia și politica comercială ale firmei, și identificarea de clienți noi pentru creșterea acoperirii naționale;
  • realizarea ofertelor conform nevoilor identificate și negocierea contractelor;
  • realizarea targetului de vânzări și promovare;
  • monitorizarea proiectelor pentru a asigura bunul mers al acestora;
  • cercetarea și analiza continue ale pietei de utilaje pentru a avea o imagine clară și completă asupra acesteia și a fi la curent cu toate schimbările și noutățile din domeniu
  • aprofundare permanentă a cunoștințelor, având în vedere mediul dinamic și vastitatea informațiilor;
  • administrarea activităților, responsabilităților și a interacțiunilor cu clienții prin intermediul CRM-ului din organizație;
  • colaborare intra și inter-departamentale pentru îndeplinirea targetului de vânzări și împărtășirea de informatii utile pentru dezvoltarea de grup
  • participare la târguri de specialitate din țară și din străinătate.

Cerințe

  • abilități foarte bune de negociere și comunicare;
  • atitudine respectuoasă și deschisă de toate persoanele cu care intră în contact;
  • onestitate, bun simț, etică;
  • persoana energică, organizată și orientată către rezultate;
  • cunoștințe operare PC (MS Office);
  • cunoaștere limba engleză (obligatoriu);
  • studii medii/superioare absolvite – studiile tehnice prezintă un avantaj;
  • permis conducere și disponibilitate pentru deplasări frecvente;
  • experiența anterioară în vânzări B2B (domeniu tehnic) constituie avantaj.

Oferta

  • mașina de serviciu, telefon, laptop;
  • pachet salarial atractiv format din salariu fix și bonusuri din vânzări;
  • portofoliu de produse de calitate premium;
  • training-uri de specialitate în străinătate și în România.

Interesat? Hai să ne cunoaștem! Trimite-ne CV-ul la adresa echipamente@accesoria.ro.